DANIŞMAN ÖĞRETİM ELEMANLARIMIZ İÇİN EKLE SİL DUYURUSU(13.02.2018)

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ

İNTERNET ÜZERİNDEN DERS KAYIT İŞLEMLERİ


 

Lisans&Önlisans Ders Ekleme-Bırakma Günleri

: 19 Şubat 2018 - 23 Şubat 2018

Lisansüstü Ders Ekleme-Bırakma Günleri         

: 19 Şubat 2018 - 23 Şubat 2018

 


Değerli Danışman Öğretim Elemanlarımız,

Üniversitemiz 2017-2018 Bahar Dönemi internet üzerinden ders kayıt işlemleri 05 - 11 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılmıştır. 11 Şubat 2017 Pazar Günü saat 23:59  itibariyle ders kayıt işlemleri internet üzerinden kapatılmıştır. İnternet üzerinden ders ekleme-bırakma işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir:

 2017-2018 Bahar Döneminde yeni kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerimizin zorunlu dersleri üzerlerine Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından 12 Şubat 2018 tarihinde otomatik olarak yüklenmiştir. Öğrencilerimiz üzerlerine otomatik olarak yüklenen dersleri öğrenci bilgi sistemi üzerinden takip edebilmektedirler. Bu durumdaki öğrencilerimizin almaları gereken seçmeli dersleri bulunmakta ise Ders Ekleme-Bırakma günlerinde danışmanlarına ulaşarak üzerlerine yükletmeleri gerekmektedir. Öğrencilerimiz kendilerine atanan danışmanlarını; öğrenci bilgi sisteminden ve bölümlerinden öğrenebilmektedir.

 Ders kayıtlarında değişiklik yaptırmak isteyen öğrencilerimizin; 19 Şubat - 23 Şubat 2018 tarihleri arasında danışman öğretim elemanlarına başvurmaları gerekmektedir. Öğrenciler, ekle-bırakma günleri içerisinde danışmanları vasıtasıyla derslerinde değişiklik yaptırdıkları takdirde, öğrenci bilgi sistemine girip "Alınan Dersler" menüsünü kullanarak 2017-2018 Bahar Dönemi'nde aldıkları dersleri gösteren çıktıyı almaları ve danışmanlarına onaylatmaları gerekmektedir. Ayrıca, ders ekleme-bırakma günlerinde (19 Şubat - 23 Şubat 2018) danışman tarafından yapılan değişikliklerde mutlaka onay verilmesi gerekmektedir.


 Danışmanlarımız Lisans-Önlisans yönetmeliğinin 15. maddesinin 2. fıkrası ve 7. fıkrasındaki belirtilen durumlarla ilgili uygulamayı ekle bırak günleri içerisinde Öğrenci Bilgi Sisteminden yapmalıdırlar. 


 Aşağıdaki Fakülte ve Yüksekokullara kayıtlı olan öğrencilerimizden 2017-2018 Bahar Döneminde ikinci sınıfa geçenler "Ders Dışı Etkinlik 2" seçmeli dersini almak zorundadır.

 
1- MÜHENDİSLİK  FAKÜLTESİ
2- FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
3- İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
4- TURİZM FAKÜLTESİ
5- VETERİNER FAKÜLTESİ
6- İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
7- SAĞLIK YÜKSEKOKULU
8- BESYO(ANTRENÖRLÜK)
 

 Aşağıdaki Fakülte ve Yüksekokullara kayıtlı olan öğrencilerimizden 2017-2018 Bahar Döneminde üçüncü sınıfa geçenler Üniversite Seçmeli Dersini(ÜSD) almak zorundadır. Üniversite seçmeli dersine kayıt olmak için Ders Kayıt ekranındaki "Alan Dışı" sekmesine girilmesi gerekmektedir. 

1- MÜHENDİSLİK  FAKÜLTESİ
2- FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
3- İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
4- TURİZM FAKÜLTESİ
5- VETERİNER FAKÜLTESİ
6- İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
7- SAĞLIK YÜKSEKOKULU
8- BESYO(ANTRENÖRLÜK)
 
Yukarıda belirtilen Ders Dışı Etkinlik ve Üniversite Seçmeli Dersini alması gereken öğrencilerimizin danışmanları danışmanı oldukları öğrencilerin ders kayıtlarında bu dersleri almalarını sağlamalıdırlar.

 

 Ders kayıt döneminde öğrencilerinizin sizinle irtibata geçmesi durumunda Saydır işleminin yapılması gerekecektir. Bu işlemi yapabilmek için;

 Ders Kayıt Onay menüsünden öğrencinizin Ders Kayıt Onay ekranına giriş yapınız. Listeden öğrenci numarasının solunda bulunan butonuna tıklayarak öğrencinin ders kayıt bölümüne giriniz.

SAYDIR İŞLEMİ

1- Seçilen dersler bölümüne otomatik olarak yüklenen seçmeli dersin yerine, öğrenciniz bu dönemde başka bir seçmeli ders almak istiyorsa saydırma işlemini yapmanız gerekmektedir.

2- Seçilen dersler bölümüne otomatik olarak yüklenen eski ders kodlu zorunlu dersin yerine, öğrenciniz yeni ders kodlu aynı zorunlu dersi almak istiyorsa  saydırma  işlemini  yapmanız gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen iki durum için öğrencinizin sizinle irtibata geçmesi durumunda;

 Otomatik yüklenen seçmeli/zorunlu  dersi seçilen dersler bölümünden  butonu ile listeden çıkartınız.

 Yeni alınacak seçmeli/zorunlu dersi  dönem dersleri bölümünden  butonu ile ekleyiniz.

 Yeni eklenen seçmeli/zorunlu  dersin yanında çıkan  butonuna tıklayınız.

  Açılan pencerede  butonuna tıklayarak saydırma işlemini tamamlayınız.